Mik azok az egységes e-mail címek?

A 2000. évben elfogadásra került a Budapesti Műszaki Főiskola informatikai szabályzata (most már Óbudai Egyetem), amely többek között rendelkezik a főiskolán (egyetemen) használatos e-mail címekről. A szabályzat kimondja, hogy a régi formájú, különböző telephelyeken, az ott lévő megannyi Internetes kiszolgálón lévő levelesládák és a hozzájuk tartozó e-mail címek egységes formára kerülnek átalakításra.

Példa a régi címekre: nemlez@zeus.banki.hu,  nincse@nfs.jozsef.kando.hu, stb.

Példa az új címekre: Nemletezo.Zoltan@bgk.uni-obuda.huNincs.Edit@kvk.uni-obuda.hu, stb.

Az új címek három részből állnak, a felhasználó nevéből (Vezetéknév.Keresztnév, ékezetek nélkül), a kar hárombetűs megnevezéséből és az Óbudai Egyetem rövidítéséből uni-obuda.hu végződésből.

A címeket igénylő felhasználóknak dönteniük kell, hogy ha két tagnál többet tartalmaz a nevük, abból melyik kettőt kívánják feltüntetni. Ilyen több tagú névre lehet példa a férjezett asszonyok neve: Kiss Péterné Valéria, vagy Alföldiné Horváth Cecília

A nevüket ilyen formában használóknak dönteniük kell. Alföldiné például a következő címeket használhatja:

Alfoldine.Cecilia@kar.uni-obuda.hu

Alfoldi.Cecilia@kar.uni-obuda.hu

Horvath.Cecilia@kar.uni-obuda.hu, illetve bármilyen egyéb kombinációt, amely legfeljebb egy pontot tartalmaz, azaz maximum két tagból áll.